Pred tým, než odídete

Dovoľte mi vás pozvať na naše sociálne siete.

Telefon ikona Zavolajte nám ihneď
Mimik by Mick logo Objednajte sa TERAZ
Telefon ikona

7 najčastejších otázok o strojčekoch

Vy sa pýtate, pán Mick odpovedal…

1. Je zubný strojček pre každú vekovú kategóriu?

Áno, samozrejme platí, čím skôr sa začne, tým je to jednoduchšie. Strojček ale neslúži len na “vyrovnávanie” zubov, ale aj na mnohé iné úpravy zubov a celej anatómie dolnej tretiny tvárovej oblasti.

2. Existujú iné metódy nápravy zubov?

Je to veľmi špecifické od pacienta k pacientovi. V zásade je to jediný spôsob ako hýbať zubami, ale niekedy je možné tvar zuba upraviť aj náhradou (korunkou, fazetou, atď.) a tak docieliť požadovaný efekt. Dá sa povedať, že ide v určitých prípadoch o alternatívu. Ale z komplexného hľadiska je čeľustno-ortopedická liečba nenahraditeľná.

3. Aké zdravotné výhody prinášajú rovné zuby?

Zo zdravotného hľadiska rovné zuby predstavujú stav, kedy sa zuby dostanú do postavenia, kde ich zaťaženie je v ideálnej miere na to, aby zuby vydržali čo najdlhšie počas života a pri funkčných pohyboch nepredstavovali prekážku. Do zdravotného stavu musíme zahrnúť aj psychickú stránku a keďže esteticky pekný výzor prispieva k psychickej pohode, dá sa povedať, že má vplyv aj na celkové zdravie pacienta.

4. Čo sú neviditeľné zubné strojčeky?

Neviditeľné strojčeky, ktoré robíme na klinike MIMIK, takzvané Invisalign, sú najlepšou formou úpravy postavenia zubov. Sú to priesvitné termoplastické dlahy na zuby, ktoré pomaly, postupne posúvajú zuby. Mimo toho, že ich nie je vidno, vieme presne vypočítať trvanie liečby, ukázať pacientovi jeho konečný stav a vie si ich zložiť, kedykoľvek to potrebuje.

5. Skutočne existujú obmedzenia pre ľudí, ktorí nosia strojček?

Závisí to od strojčeka, ktorý pacient nosí. Klasické fixné môžu pacientov obmedzovať v strave, v spoločenskom uplatnení alebo v správnej hygiene, čo môže mať za následok zanedbávanie správne starostlivosti o zuby. Invisalign má z môjho pohľadu obmedzení menej. Snáď najčastejším je to, že si na to musia pacienti zvyknúť.

6. Sebavedomie sa dá kúpiť (Jednorazová investícia, ktorá Vám okrem zdravotných benefitov dodá veľkú dávku sebavedomia)

Samozrejme ide takisto o riešenie vzhľadu pacienta, ktorého cieľom má byť krajší aj zatraktívnenie pacienta a jeho osobnosti. A preto je len samozrejmé, že ak som spokojný so svojím výzorom, tak je moje sebavedomie oveľa väčšie.

7. Prečo v žiadnom prípade nedôverovať rovnacím sadám z internetových obchodov.

Stále ide o zásah do zdravia človeka. Aj keď to veľa ľudí nevie, z nesprávnych postavení zubov môže vzniknúť mnoho iných chorôb a zlozvykov. Je nevyhnutné, aby takýto zásah bol pod kontrolou odborníka, aby sa týmto stavom predišlo.

Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
Zavolajte nám ihneď
+421 910 722 635
Zubná ambulancia a zubár Mimik by Mick
Verím, že ste našli všetky potrebné informácie.

Až by nie, tak neváhajte kontaktovať Mimik by Mick ambulanciu, stačí napísať.

Napište nám
Nenašli ste čo ste hľadali?
Zubná ambulancia a zubár Mimik by Mick
Nenašli ste čo ste hľadali?

Neváhajte a kontaktujte zubnú ambulanciu Mimik by Mich ešte dnes.

Zavolajte nám
dp Marketing Group

Táto webová stránka bola nadizajnovaná a vytvorená spoločnosťou dp Marketing Group s. r. o.