fbpx
Telefon ikona Zavolajte nám ihneď
Mimik by Mick logo Objednajte sa TERAZ
Telefon ikona
  Bielenie zubov v Poprade /
 1. Služby
 2. /
 3. Bielenie zubov

Bielenie zubov v Poprade

Ako funguje bielenie zubov v Poprade?

Bielenie zubov v Poprade je u živých zubov bielenie vonkajšie, prostredníctvom nosičov na bieliaci gél, respektíve ambulantným bielením.

U mŕtvych vnútorné(zvnútra zuba) metódou Walking Bleach. My využívame systém PUREWHITENING, ktorý je jediný garantovaný systém na trhu.

Walking Bleach

Používa sa len pri mŕtvych zubov. Nevyhnutná súčasť bielenia zubov pomocou metódy Walking Bleach je kvalitné koreňové ošetrenie. Bieliace činidlo sa umiestni do korunkovej časti zuba, ktoré sa vymení po niekoľkých dňoch. Tento postup sa opakuje až do vtedy pokým nedosiahneme požadujúce výsledky.

Bielenie zubov v Poprade Objednajte sa

Rezervujte si termín bielenia zubov v zubnej ambulancií MIMIK v Poprade.

Galéria bielých úsmevov

Zubár a zubná ambulancia v Poprade
Zubár a zubná ambulancia v Poprade
Zubár a zubná ambulancia v Poprade
Zubár a zubná ambulancia v Poprade
Zubár a zubná ambulancia v Poprade
Zubár a zubná ambulancia v Poprade
Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
Zavolajte nám ihneď
+421 910 722 635

Prečo bielenie zubov v Poprade?

 • Dlhodobo biele Pomocou PUREWHITENING metódy vaše zuby narozdiel od ostatných bieliacích metód zostanú dlhodobo biele.
 • Pôsobí prirodzene Bielenie pôsobí prirodzene a je zároveň šetrné a účinne k vaším zubom.
 • Cenovo dostupné Za bielenie zubov v Poprade pomocou metódy PUREWHITENING zaplatíte už od 200€.
 • Bezpečnosť na prvom mieste Používame primerané množstvo peroxidu aby sme mali kvalitné výsledky a dodržiavali európsku legislatívu.
 • Žiadna biela diéta Znamená to, že si v pohode môžete po vybielení zubov dopriať potraviny ako je napríklad víno či káva.
Bielenie zubov v Poprade

Viac o Bielení zubov v Poprade

Pozrite si video, v ktorom sa dozviete o bielení zubov v Poprade viac.

Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
Zavolajte nám ihneď
+421 910 722 635

Bieleni zubov v roku 2020

Jednou zo základných čŕt každej osobnosti, ktorá ako jedna z prvých zachytí pozornosť inej osoby sú zuby. Všetci ich samozrejme chceme mať zdravé, hlavne preto, aby nezačali bolieť, a mnohí z nás aj krásne, tak aby sa stali doménou našej tváre a osobnosti.

Asi všetci sa zhodneme, že krásny biely úsmev je práve takou črtou a dokáže nám priniesť množstvo benefitov.

Bielenie zubov v Poprade

Prečo naše zuby vlastne nie sú krásne biele?

 • 1. Zuby majú svoju anatomickú a histologickú štruktúru. Zub sa vo svojej časti, ktorá vyčnieva z ďasna a nazýva sa korunka, skladá sa z viacerých druhov tkanív. Ak berieme tie tvrdé, tak je to zubovina a sklovina. Zubovina je už vo svojej podstate žltšieho odtieňa a preto dáva zubu svoju charakteristickú farbu. Sklovina je naopak oveľa priehľadnejšia a tak pridáva zubu belavejší alebo sivastejší odtieň.

  Takže v zásade záleží na tom, ako sú tieto tkanivá sfarbené a v akom pomere sú zastúpené. To všetko obmedzuje farbu zuba a v konečnom dôsledku veľakrát aj výsledok bielenia zubov v Poprade.

 • 2. Vývinové poruchy zubov a toxické vplyvy v období tvorenia a vrstvenia tkanív môžu zapríčiniť žlté ba priam hnedé sfarbenie zubov alebo tiež aj nevytvorenie skloviny, čo je pre bielenie veľmi nepriaznivé. Nemenej častým úkazom sú škvrny na zuboch, ktoré tiež nepodliehajú bieleniu a preto môžu negatívne ovplyvniť výsledok.

 • 3. Zuby, tak ako všetko sa počas života opotrebuvávajú a na ich povrchoch sa tvorí mikro alebo makroporozita, čo je vlastne nepravidelnosť povrchu zuba, kde sa ukladajú pigmenty zo stravy alebo nášho tela a tak dochádza k “špineniu” zubov.

 • 4. V neposlednom rade je to zloženie stravy, kde samozrejme tmavá strava ako káva, čaje, víno atď. Sfarbujú zuby oveľa viac, ako strava “biela”.

Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
Zavolajte nám ihneď
+421 910 722 635

Ako sa teda zuby vybielia?

Bielenie zubov nám teda v zásade umožňuje tieto pigmenty medzičasom zabudované do tkanív zub, najmä skloviny, takpovediac vytiahnuť. Látky, ktoré takúto možnosť ponúkajú fungujú na podobnej báze, ako keď si odfarbujeme vlasy peroxidom.

Samozrejme ide o jeho deriváty alebo o veľmi nízke koncentrácie tejto látky. V dnešnej dobe už bieliace zložky obsahujú aj rôzne katalyzátory a akcelerátory bielenia, takže môžu byť urýchlené napríklad svetlom, čo často vidíme v reklamách.

Pri bielení dochádza k miernemu “rozleptaniu” tvrdých tkanív tak, aby sa bieliaca zložka dostala do hlbších štruktúr a tak dosiahla lepší efekt bielenia. Pri profesionálnych typoch bieliacich agensov ide ale o bezpečný a zvratný proces a tak nemusíte mať obavy o zdravie svojich zubov.

Pri každom bielení však dochádza, respektíve môže dôjsť k prechodnej citlivosti zubov, čo je ale úplne normálne, vtedy je potrebné zakomponovať do zubnej hygieny pasty s účinkom desenzibilizácie, ktoré dokážu zmierniť túto citlivosť.

Bielenie zubov v Poprade
Bielenie zubov v Poprade

Dá sa pri každom bielení zubov očakávať výsledok?

Je to jedna z častých otázok, ale odpoveď je jednoduchá a to, nie. Z mojej skúsenosti si myslím, že na trhu je príliš veľa prípravkov, ktoré bielenie ponúkajú, ale určite je potrebné ich účinok prebrať so svojím zubným lekárom alebo hygienikom.

Aké zuby sú vhodné na bielenie?

Nie každý zub je vhodný na bielenie respektíve naň bielenie nemusí fungovať. Takéto zuby sú samozrejme zuby s korunkami, fazetami, taktiež nebielia plomby, aj keď niekedy do určitej miery môžu. Zároveň je dôležité povedať, rozlišujeme zuby živé a mŕtve. Každé z nich sa bielia inak.

Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
Zavolajte nám ihneď
+421 910 722 635

Je možné bieliť aj mrtve zuby?

Áno, mŕtve zuby sa bielia tak, že sa vnútri zuba vytvorí dutinka, kde sa aplikuje bieliaci agens a pacient s ním funguje počas niekoľkých dní . Následne sa bieliaca zložka vyčistí a zub zaplombuje. Živé zuby sa farbia viacerými spôsobmi.

Buď ako bielenie domáce, ambulantné alebo ako kombinácia týchto dvoch. Podľa môjho názoru je kombinované bielenie zubov v Poprade najúčinnejšou metódou, kde je výsledok najlepší a pretrváva najdlhšie. Ja vo svojej praxi využívam bielenie, kde pacienti prídu na odtlačky , ktoré sa následne pošlú na vyrobenie nosičov pre bieliaci gél. Neskôr sa pacientovi odovzdajú gély, z ktorých každý si pacient aplikuje po dobu 7 nocí tak, že sa postupne zvyšuje ich koncentrácia.

Na 15-ty deň sa pacient dostaví do ambulancie a v priebehu cca 75 minút prebehne ambulantné bielenie. Po tomto všetkom pacient použije ešte domáce bielenie cez deň a výsledok sa dostaví. Je trváci, stabilný a viditeľný. Navyše pacienti nie sú obmedzení vo svojich návykoch a strave.

Bielenie zubov v Poprade

Kedy na bielenie zubov v Poprade?

Ako som už bolo spomenuté, aj načasovanie bielenia zubov v Poprade je veľmi dôležité, nakoľko sa mnoho pacientov rozhoduje pre korunky, fazety, či iné prerábky vrámci zubov. Je vhodne’ spraviť bielenie pred spomínanými zákrokmi.

Dôvod je prostý a síce, že výslednú farbu koruniek a iných prác vieme s veľkou presnotsťou ovplyvniť, ale výslený odtieň bielenia sa predpovedať nedá. Je to jedna z nevýhod bielenia, ak nie jeho jediná. Takže je oveľa jednoduchšie dopasovať k zubom protetické práce, ako bielenie k protetickým prácam.

Žijeme v estetickej dobe, kde to ako sa uplatníme, ako nás bude vnímať naše okolie, hlboko zasahuje do nášho psychického a konieckoncov aj fyzického zdravia. Aj to je jedným z dôvodov, prečo je dôležité mať zuby v poriadku a takisto krásne a biele.

Nie je to len úet nás zubárov, ale je to spoločenský dopyt, ktorý je v dnešnej dobe značný. Ťažko zhodnotiť, či je to správne alebo nie, je to prosto tak. Ľudia niekoľkonásobne zvyšujú svoju šancu na úspech v práci, v tom ako si nájsť partnera, alebo len ako sa cítiť lepšie tým, že využili bielenie zubvo v Poprade a vyzerajú ich zuby pekne. Je to dokázané a funguje to.

Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
Zavolajte nám ihneď
+421 910 722 635