Pred tým, než odídete

Dovoľte mi vás pozvať na naše sociálne siete.

Telefon ikona Zavolajte nám ihneď
Mimik by Mick logo Objednajte sa TERAZ
Telefon ikona
  /
 1. Služby
 2. /
 3. Endodoncia

Endodoncia v Poprade

Čo je Endodoncia?

Endodoncia v Poprade sa stará o ochorenia zubnej drene, jej ošetrenia, o ošetrenia vnútornej časti zubov (dreňová dutina, koreňové kanáliky) a o ochorenia okolitej kosti. Jedná sa o jedni z najčastejších ošetrení prevádzaných v našej zubnej ambulancii.

Sú to ošetrenia, ktoré si vyžadujú veľkú dávku trpezlivosti a precíznosti nakoľko ide o priestory zuba, ktoré majú priame prepojenie s vnútorným prostredím organizmu.

Potrebujete poradiť?

Odborná pomoc pri endodoncií v Poprade

Napište nám!
Endodoncia v Poprade Objednajte sa

Objednajte sa na endodonciu v zubnej ambulancií MIMIK v Poprade.

  +421

  Ako Vzniká Ochorenie Zubnej Drene?

  Pri podceňovaní postupu zubného kazu alebo ochorenia parodontu nezriedkakedy dochádza k rozvoju infekcie vedúcej k chronickým a akútnym zápalovým stavom. Nie je treba to brať na ľahkú váhu, keďže vznikajú ložiskové zápaly vedúce k poškodeniam iných vnútorných orgánov. Samozrejme už ani netreba spomínať bolestivé reakcie zubnej drene na tepelné podnety, okolia zuba na tlakové podnety alebo časté opuchy končiace abscesmi.

  Keďže priestory okolia zubov komunikujú medzi sebou, infekcia v najhorších prípadoch môže prenikať do vnútrolebečných priestorov. U nás však vieme,ako si s podobnými stavmi poradiť a zabrániť tak progresii stavu.

  Tak ako už bolo spomenuté, hlavným problémom sú baktérie zubného kazu alebo zápalu parodontu, čo je okolitý aparát zuba a teda ďasná, väzy a kosti. Ošetrenie s izoláciou a pod mikroskopom je niečo, čo je pre nás samozrejmé.

  Endodoncia v Poprade
  Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
  Zavolajte nám ihneď
  +421 910 722 635

  Viac o Endodoncií v Poprade

  Pozrite si video, v ktorom sa dozviete o endodoncií v Poprade viac.

  Čo ponúka endodoncia v Poprade?

  Endodoncia v Poprade
  Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
  Zavolajte nám ihneď
  +421 910 722 635

  Postup Ošetrenia Koreňových Kanlíkov

  V prvom rade je ošetrenie koreňových kanálikov nevyhnutné, ak dôjde k nezvratným zápalovým zmenám zubnej drene. Pacienti môžu pociťovať rôzne druhy bolesti. Od tej na chlad, teplo, alebo spontánnych bolestí vystreľujúcich do rôznych častí hlavy a krku. V takýchto štádiách je nutné zubnú dreň odstrániť zo zuba a nahradiť ju iným materiálom.

  Niekedy si takéto ošetrenia vyžadujú aj mnohopočetné návštevy, keďže je potrebné kanáliky nájsť, spriechodniť, niekedy nechať takpovediac odvetrať alebo preddezinfikovať. Až je stav pacienta stabilný, môže sa pristúpiť k dezinfekcii koreňového systému, jeho rozšíreniu a následnému zaplneniu. Iba tak sa dá predísť opätovnému prebudeniu zápalu, ktorý vytvoria práve zvyškové baktérie.

  Niektorí pacienti sú voči takému ošetreniu skeptický a tvrdia, že zub sa čistil už veľakrát u predošlého zubára a nakoniec sa musel vytiahnuť. Určite sa môže vyskytnúť aj prípad, že zub neznesie uzáver, ale v drvivej väčšine ide skôr o nedôsledné ošetrenie zuba, ktoré vedie k bolestiam a pacienti rezignujú na opravu zuba. My však vieme ako na tieto ošetrenia a preto úspešne liečime aj pokročilé stavy.

  Ošetrenie kosti pri endodoncii v Poprade

  Zápaly väčšinou vznikajú z nesprávneho ošetrenia zuba, respektíve závesného aparátu zuba, takže prioritou je ich opravné ošetrenie. Je treba vedieť, že koreňové kanáliky vyusťujú do priestorov v okolitej kosti. Častokrát ani my sami lekári netušíme, koľko takýchto ústí môže byť, alebo, kde sa nachádzajú. Veľakrát sa problém objaví až po rokoch na rtg snímke v podobe tmavých oblastí okolo koreňov zubov. Je to jasný znak toho, že v kanálikoch ostali zvyšky baktérií, lebo tie sú príčinou tohto obrazu. Ak sa jedná o zub bez predošlej koreňovej výplne, čiže o v podstate živý zub, je postup taký, ako sme opísali v predošlej stati. Ak sa však jedná o predtým ošetrený zub, je nutné starú koreňovú výplň prerobiť.

  V prerábke si dávame obzvlášť pozor na dezinfekciu kanálikov tak, aby sme vyhubili čo možno najviac baktérií. Prerábanie kanálikov nie je jednoduchá záležitosť, lebo veľakrát nevieme, či v nich nie sú rôzne zárezy alebo zlomené nástroje, ktoré ošetrenie môžu sťažiť ba až znemožniť. Taktiež veľká škála materiálov na plnenie koreňov je zárukou dostatočných prekvapení, ktoré však nie sú poväčšine príjemné. Pacientom ale vždy objasníme naše šance na úspech a spoločne diskutujeme o možnostiach ďalšieho postupu. Ak sú kanáliky ošetrené správne, ochorenie kosti postupne odoznie v priebehu niekoľkých mesiacov až rokov. Je to dlhý proces, ale netreba sa obávať, väčšinou ide len o vec viditeľnú na RTG snímke.

  Endodoncia v Poprade
  Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
  Zavolajte nám ihneď
  +421 910 722 635
  Zubná ambulancia a zubár Mimik by Mick
  Verím, že ste našli všetky potrebné informácie.

  Až by nie, tak neváhajte kontaktovať Mimik by Mick ambulanciu, stačí napísať.

  Napište nám
  Nenašli ste čo ste hľadali?
  Zubná ambulancia a zubár Mimik by Mick
  Nenašli ste čo ste hľadali?

  Neváhajte a kontaktujte zubnú ambulanciu Mimik by Mich ešte dnes.

  Zavolajte nám
  dp Marketing Group

  Táto webová stránka bola nadizajnovaná a vytvorená spoločnosťou dp Marketing Group s. r. o.