Pred tým, než odídete

Dovoľte mi vás pozvať na naše sociálne siete.

Telefon ikona Zavolajte nám ihneď
Mimik by Mick logo Objednajte sa TERAZ
Telefon ikona
  Zubné implantáty v Poprade /
 1. Služby
 2. /
 3. Zubné implantáty

Zubné implantáty v Poprade

Čo sú Zubné Implantáty?

Zubné implantáty v Poprade sú ľudovo označované ako tretie zuby. Toto označenie je veľmi výstižné, lebo ako vieme, tak máme iba dva druhy dentícií a keď o ne prídeme, jediný spôsob, ako nahradiť zub je práve pomocou implantátu.

Ide v podstate o umelé nové korene zubov zhotovené zo zliatin titánu, respektíve v dnešnej dobe aj zo zirkónu, ktoré majú porózny povrch a množstvo mikronerovností slúžiacich na to, aby ich kosť prerástla v roznych smeroch a tak zabezpečila stabilitu implantátu a možnosť jeho zaťaženia.

Dokážu byť pokryté rôznymi bioaktívnymi látkami, ktoré stimulujú rast kosti a tak jeho integráciu do nej. Zavedenie implantátu sa javí ako jednoduchý proces, ale predchádza mu precízne plánovanie a zhotovenie komplexnej diagnózy. Pacienti, ktorí majú záujem o implantát si musia uvedomiť, že by sa mali dávať takpovediac za odmenu tým, ktorí majú výbornú hygienu a sanovaný chrup. Inak nikto nebude garantovať jeho životnosť a úspešnosť.

Zubné implantáty v Poprade Získať viac info

Získajte viac informácií o zubných implantátov od Zubnej ambulancie MIMIK v Poprade.

  +421

  Postup pri Zubných Implantátoch v Poprade

  Po dôkladnom zhodnotení nielen stavu v ústach a na 3D snímke, sa musí zhodnotiť aj celkový stav pacienta a síce, či netrpí závažnými ochoreniami, ktoré implantáciu a hojenie môžu komplikovať. Napríklad ochorenia ako cukrovka, onkologické ochorenia, pacienti s hemolytickou liečbou alebo pacienti s osteoporózou, ci iným postihnutím tvorby kostnej hmoty. Je nevyhnutné, aby sa o takýchto záležitostiach lekár dozvedel pred zákrokom, nakoľko ide o chirurgický zákrok.

  Zavedenie implantátu má aj svoje úskalia, ktorými sú rôzne anatomické a histologické skutočnosti. Histologicky je výhodnejšie, ak máme k dispozícii hustú kosť. Čím hustejšiu, tým lepšie. Anatomicky sa v okolí zubných výbežkov nachádzajú rôzne úskalia v podobe čeľustných dutín, nervov, ciev alebo aj nedostatku kostnej hmoty. Nezriedkakedy zavedenie implantátu sprevádza úprava kosti, jej dopĺňanie, tzv. Augmentácia, zdvíhanie dna čeľustnej dutiny alebo implantácia priamo do dutiny,samozrejme v parciálnom rozmere.

  Zubné implantáty v Poprade
  Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
  Zavolajte nám ihneď
  +421 910 722 635

  Viac o Zubných Implantátov v Poprade

  Pozrite si video, v ktorom sa dozviete o zubných implantátov v Poprade viac.

  Liečba po Zákroku

  Toto všetko je nutné pre dobre zhotovený implantát. Až keď sa všetky tieto zložky stretnú, môžeme implantát nechať hojiť. Toto prebieha zväčša v intervale 2-3 mesiacov, ale je to závislé na rozsahu dodatočnej alebo predchádzajúcej úpravy okolitých anantomických štruktúr. Všetko sa samozrejme musí kontrolovať pomocou RTG snímkov.Po uplynutí nevyhnutnej doby je možné na implantáte upevniť korunku,či mostík.

  Samozrejme chápeme, že nie každý si môže dovoliť byť dlhšiu dobu bez zubov a preto zhotovujeme na nevyhnutnú dobu dočasné náhrady. Pre tých najnáročnejších existujú aj implantáty s možnosťou okamžitého zaťaženia, to znamená, že v zásade hneď po implantácii vieme naňho upevniť dočasnú korunku, či mostík.

  Starostlivosť o Zubný Implantát v Poprade

  Po dokončení tejto práce nastáva pre nás lekárov tá najzložitejšia časť a síce to, že prepúšťame pacientov s vierou, že dodržia všetky nevyhnutné hygienické a stravovacie návyky, aby si implantát uchovali na svojom mieste. Pre mnohých ľudí sa to končí odchodom z ambulancie a myslia si, že ak to majú v ústach napevno, nič sa nemôže stať. Sú však ďalej od pravdy, než by si mohli myslieť. Implantát je omnohokrát náročnejší na údržbu ako vlastný zub. Vlastný zub vieme vŕtať, meniť jeho polohu a robiť si s ním viac-menej, čo chceme, pričom ide stále o telu vlastný materiál a vydrží neuveriteľné veci. Implantát na tom tak nie je.

  Preto v prvom rade nabádame ľudí k tomu, aby sa starali o svoje vlastné zuby. To je najjednoduchší spôsob, ako sa vyhnúť komplikáciám a konieckoncov aj ušetriť. Zároveň jedným dychom je treba povedať, že implantáty sú v dnešnej dobe maximálne bezpečné, kompatibilné s organizmom a je iba zbytočne šírenou poplašnou správou otázka, či sa ujme. Ak sa vyhodnotí a urobí dôsledne, je takmer mizivá šanca, aby tomu tak nebolo. Implantáty sú skvelou voľbou preto,aby ste znovunadobudli zdravie, sebaistotu a komfort, ktorý Vám prinášajú Vaše vlastné zuby.

  Zubné implantáty v Poprade
  Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
  Zavolajte nám ihneď
  +421 910 722 635
  Zubná ambulancia a zubár Mimik by Mick
  Verím, že ste našli všetky potrebné informácie.

  Až by nie, tak neváhajte kontaktovať Mimik by Mick ambulanciu, stačí napísať.

  Napište nám
  Nenašli ste čo ste hľadali?
  Zubná ambulancia a zubár Mimik by Mick
  Nenašli ste čo ste hľadali?

  Neváhajte a kontaktujte zubnú ambulanciu Mimik by Mich ešte dnes.

  Zavolajte nám
  dp Marketing Group

  Táto webová stránka bola nadizajnovaná a vytvorená spoločnosťou dp Marketing Group s. r. o.