Pred tým, než odídete

Dovoľte mi vás pozvať na naše sociálne siete.

Telefon ikona Zavolajte nám ihneď
Mimik by Mick logo Objednajte sa TERAZ
Telefon ikona

Starostlivosť o zubnú dutinu. 7 krokov, ktoré vám ušeria 560€.

Nepoužívate správnu zubnú kefku. Aká kefka je pre Vás vhodná?

Správna kefka by mala mať rovnomerné rozloženie štetín, ideálne rovnakej dĺžky. Tvrdosť kefky je vec, ktorú si pacient vie vybrať podľa preferencií tak, aby si dokázal očistiť povlak zo zubov. V podstate je však oveľa dôležitejšia technika pri čistení zubov ako samotná kefka, pokiaľ ide o klasickú kefku. V súčasnosti sú výbornou alternatívou sonické kefky, ktoré sú jednoduchšie na použitie a majú benefit rozvírenia tekutín v ústach.

Zuby si nečistíte správnou technikou.

Techník ako si čistiť zuby je viac a dajú sa meniť v závislosti na potrebách pacienta. V zásade najrozšírenejšia je metóda, kde by si mal pacient zuby čistiť stieravým, vertikálnym pohybom v smere od ďasien po okraj zuba. Je to oveľa efektívnejšie ako horizontálne, šúchavé pohyby. Pri sonických kefkách je stieravý pohyb zbytočný. Hlavica sa prikladá na zuby pod rôznymi uhlami a čistenie sa necháva na kmity kefky.

Čistite si zuby po každom jedle, prípadne si ich čistíte raz za dva dni?

Čistenie zubov je dostačujúce 2x denne, nie je nutné to robiť častejšie. Výnimkou sú pacienti s čeľustno-ortopedickými strojčekmi, niektorými náhradami a pacienti s akútnym zápalovým stavom, pri ktorom je nutné čistiť zuby častejšie. V podstate ale platí staré známe: “Ráno si čistiť zuby pre krásu a večer pre zdravie.”

Používate zubnú niť?

Zubná niť je skvelá pomôcka na čistenie kontaktných plôch zubov, kde sa nedokáže iná pomôcka ani dostať. Keďže sa tam nedostane ani slina, samočistiaci efekt v ústnej dutine je v týchto miestach takmer nulový. Zároveň je v dnešnej dobe viac ako 90 % kazov v medzizubných priestoroch. Ideálna je niť nevoskovaná, ktorá na seba naviaže viac povlaku, v miestach ťažie priechodných je dobrá aj voskovaná.

Je ústna voda naozaj vhodná a prospešná?

Ústne vody vedia byť výborným podporným prvkom pri ústnej hygiene, ale väčšinou slúžia ako terapeutické prostriedky pri rôznych ochoreniach alebo príznakoch, ako parodontitída alebo halitóza (zápach z úst). Nie je potrebné ich denne používať. Poraďte sa s radšej lekárom. Sú skvelou pomocou vtedy, keď nemáte možnosť si zuby očistiť mechanicky. Aspoň niečo je lepšie ako nič.

Tieto potraviny sú najväčší nepriateľ zubnej skloviny a zdravia ústnej dutiny.

Jednoznačnou jednotkou sú cukry, keďže slúžia ako potrava pre baktérie, ktoré ich konzumujú a potom vylučujú kyseliny, ktoré naleptávajú tkanivá zubnej dutiny. Bez cukrov niet kazu a v podstate ani väčšiny ochorení v ústach. Pozor, je treba si uvedomiť, že cukry nie sú iba v sladkostiach.

Cigarety a ich vplyv na zdravie zubov a ďasien.

Cigarety, respektíve dym z nich, už sám o sebe obsahuje karcinogénne látky, z ktorých môžu vzniknúť nádorové ochorenia aj v ústnej dutine. Ak by sme hovorili o miernejšej forme vplyvu na tkanivá, tak dym jednoznačne vysúša v značnej miere ústnu dutinu, čím spôsobuje odumieranie buniek a znižovanie obranyschopnosti ústnej dutiny.

Prehodnotili ste svoj postoj voči starostlivosti o svoje zuby a ústnu dutinu? Verím, že Vám tento článok poslúžil a načerpali ste poznatky, ktoré Vám pomôžu udržať zuby zdravé, pevné a v dobrej kondícií. Ak ale máte pocit, že by Váš úsmev potreboval oživiť, budem rád ak sa zastavíte u nás na klinike.

Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
Zavolajte nám ihneď
+421 910 722 635
Zubná ambulancia a zubár Mimik by Mick
Verím, že ste našli všetky potrebné informácie.

Až by nie, tak neváhajte kontaktovať Mimik by Mick ambulanciu, stačí napísať.

Napište nám
Nenašli ste čo ste hľadali?
Zubná ambulancia a zubár Mimik by Mick
Nenašli ste čo ste hľadali?

Neváhajte a kontaktujte zubnú ambulanciu Mimik by Mich ešte dnes.

Zavolajte nám