Pred tým, než odídete

Dovoľte mi vás pozvať na naše sociálne siete.

Telefon ikona Zavolajte nám ihneď
Mimik by Mick logo Objednajte sa TERAZ
Telefon ikona

Výhody 3D röntgenu zubov

Ukazuje vždy situáciu v priestore. Podáva mnohonásobne viac informácii, čím uľahčuje terapiu a diagnózu lekárovi. Taktiež tam prakticky neexistuje odchýlka,takže až sa niečo nameria v 3D snímke, je to na 100 percent presné. V súčasnom lekárstve neexistuje nič, čo by nahradilo CT vyšetrenie, či už v zubnom lekárstve alebo v medicíne všeobecne. Stroj, ktorý používam ja, je minuloročný model,čiže momentálne jeden z top. Ponuka možnosť Ultra low dose, čo znamená, že pri dávke žiarenia menšej ako panoramatický rtg(2D) vie urobiť snímku v 3D v priebehu 20sekúnd.

Najviac sa využíva pri:

Modernej endodoncii – ošetrovaní koreň. Kanálikov,kde sú časté zápaly kostí vyplyvajúce z pozostatkov bakterií v koreň.systéme. Niekedy sa nenájdu všetky kanáliky ani pod mikroskopom a 3D snímka dokáže odhaliť tieto kanáliky, ich tvar a priebeh.

Implantáty – bez 3D snímky prakticky neide zaviesť implantát, nakoľko potrebujeme mať zmeranú presnú polohu budúceho impl. A jeho vzťahu k okolitým tkanivám.

Retinované zuby (zuby, ktoré sa neprerezali z kosti do úst) – ich poloha je často ťažko identifikovateľná a preto ťažko určiť,ako ich vytiahnuť, respektíve ako na takýto zub umiestniť zámku strojčeka, aby sa zub vytiahol do úst.

Zuby múdrosti – hlavne v sánke majú korene blízko kanála, kde prebieha nerv a je lepšie to vedieť, aby nedošlo k poškodeniu nervu, ktorý sa dlho regeneruje, respektíve k nezvratnému poškodeniu.

Rozsahy zápalov – mnohokrát zápaly vyzerajú v 2D malé, až neprítomné, ale po 3D snímke ich veľkosť doslova šokuje aj pacienta, a ten prehodnotí závažnosť situácie.

Neznáme útvary – benígne alebo malígne tumory – nemožné ich ošetriť bez predstavy ich rozloženia v priestore Štruktúry sánkového kĺbu – najpresnejšie je 3D vyšetrenie, ktoré ukáže či už dochádza k anatomickým zmenám v kĺbe,ale je problém zatiaľ „len“ malpostavení vnúttrokĺbových štruktúr.

Čeľustnoortopedická liečba – pri modernej liečbe neviditeľným systémom Invisalign je dobré zhotoviť, aby plánovacie centrum(kde sa násady vyrábajú) malo detailnejšiu predstavu o možnom pohybe zubov.

Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
Zavolajte nám ihneď
+421 910 722 635
Zubná ambulancia a zubár Mimik by Mick
Verím, že ste našli všetky potrebné informácie.

Až by nie, tak neváhajte kontaktovať Mimik by Mick ambulanciu, stačí napísať.

Napište nám
Nenašli ste čo ste hľadali?
Zubná ambulancia a zubár Mimik by Mick
Nenašli ste čo ste hľadali?

Neváhajte a kontaktujte zubnú ambulanciu Mimik by Mich ešte dnes.

Zavolajte nám
dp Marketing Group

Táto webová stránka bola nadizajnovaná a vytvorená spoločnosťou dp Marketing Group s. r. o.