fbpx
Telefon ikona Zavolajte nám ihneď
Mimik by Mick logo Objednajte sa TERAZ
Telefon ikona

Výhody 3D röntgenu zubov

Ukazuje vždy situáciu v priestore. Podáva mnohonásobne viac informácii, čím uľahčuje terapiu a diagnózu lekárovi. Taktiež tam prakticky neexistuje odchýlka,takže až sa niečo nameria v 3D snímke, je to na 100 percent presné. V súčasnom lekárstve neexistuje nič, čo by nahradilo CT vyšetrenie, či už v zubnom lekárstve alebo v medicíne všeobecne. Stroj, ktorý používam ja, je minuloročný model,čiže momentálne jeden z top. Ponuka možnosť Ultra low dose, čo znamená, že pri dávke žiarenia menšej ako panoramatický rtg(2D) vie urobiť snímku v 3D v priebehu 20sekúnd.

Najviac sa využíva pri:

Modernej endodoncii – ošetrovaní koreň. Kanálikov,kde sú časté zápaly kostí vyplyvajúce z pozostatkov bakterií v koreň.systéme. Niekedy sa nenájdu všetky kanáliky ani pod mikroskopom a 3D snímka dokáže odhaliť tieto kanáliky, ich tvar a priebeh.

Implantáty – bez 3D snímky prakticky neide zaviesť implantát, nakoľko potrebujeme mať zmeranú presnú polohu budúceho impl. A jeho vzťahu k okolitým tkanivám.

Retinované zuby (zuby, ktoré sa neprerezali z kosti do úst) – ich poloha je často ťažko identifikovateľná a preto ťažko určiť,ako ich vytiahnuť, respektíve ako na takýto zub umiestniť zámku strojčeka, aby sa zub vytiahol do úst.

Zuby múdrosti – hlavne v sánke majú korene blízko kanála, kde prebieha nerv a je lepšie to vedieť, aby nedošlo k poškodeniu nervu, ktorý sa dlho regeneruje, respektíve k nezvratnému poškodeniu.

Rozsahy zápalov – mnohokrát zápaly vyzerajú v 2D malé, až neprítomné, ale po 3D snímke ich veľkosť doslova šokuje aj pacienta, a ten prehodnotí závažnosť situácie.

Neznáme útvary – benígne alebo malígne tumory – nemožné ich ošetriť bez predstavy ich rozloženia v priestore Štruktúry sánkového kĺbu – najpresnejšie je 3D vyšetrenie, ktoré ukáže či už dochádza k anatomickým zmenám v kĺbe,ale je problém zatiaľ „len“ malpostavení vnúttrokĺbových štruktúr.

Čeľustnoortopedická liečba – pri modernej liečbe neviditeľným systémom Invisalign je dobré zhotoviť, aby plánovacie centrum(kde sa násady vyrábajú) malo detailnejšiu predstavu o možnom pohybe zubov.

Problémy so zubami? Odborná a kvalitná zubná pomoc v Poprade.
Zavolajte nám ihneď
+421 910 722 635

Táto webová stránka bola nadizajnovaná a vytvorená spoločnosťou dp Marketing Group s. r. o.